Parkurové závody 25.6.11

04.07.2011 23:02

    V sobotu 25.6.2011 jsme  se Stájí Pucher spolupořádali parkurové závody. Na programu byly soutěže od stupně ZM až do stupně S. Obloha nad Janovem byla pořádně zamračená, nicméně počasí nám tentokrát přálo, neboť jediná deštivá přeháňka se přehnala při půlhodinové pauze. Kolbiště tak mělo dokonalý povrch a diváci se těšili z mnoha sportovních výkonů. 
    V první soutěže do 90 cm kralovala na kolbišti dvojice David Šubrt s koněm Floris ze Stáje Orling s.r.o., která s náskokem 3 sekund zvítězila před Klárkou Střasákovou s Dermotem, kteří hájili barvy našeho občanského sdružení, gratulujeme! Výborně nás v tété soutěži reprezantovala také Petra Kabrhelová s Celtis, které patřilo krásné čtvrté místo. Rovněž moc gratulujeme!

 

 
 

    V parkuru stupně Z se nejvíce dařilo dvojici Pavel Dlouhý a Ofélie z JK Hřebčín Suchá a v ZL zvítězil Petr Tvarůžek s Adrianou 7 z JK Flamenco Sloupno. 
     Vrcholem celého dne byly dvě poslední soutěže. V soutěži se stupň. obtížností do 120cm se žolíkem se bylo na co dívat. Žolík s houpacím koníkem pod skokem dal startujícím opravdu zabrat a čistých parkurů bylo pomálu. Ani v této soutěži tomu nebylo jinak a první příčky patřily opět mužům, tu nejvyšší vybojoval mladičký Jakub Petrus s klisnou Resnet z JK Sloupnice. Druhé místo patřilo Leoši Černohorskému s Rebekou L z SK Černohorský a třetí místo obsadil Rudolf Doležal s Apollo 4 z JK Hřebčín Suchá. Titul Amazonka 2011 si tentokrát z Janova právem odvážela Ivana Halvová s Quisanem ze stáje Dvořák Čistá, která získala nejen pohár a finanční částku, ale také koženou uzdečku od firmy Germida.
    Na závěr dne proběhla tolik očekávaná soutěž stupně S* - Cena firmy HABO Litomyšl. Janovské kolbiště hostilo tento stupeň obtížnosti teprve podruhé a opět na výbornou. Na parkuru se sešlo dvanáct dvojic, přičemž tři absolvovaly čistý výkon. Konečně se nenechaly ženy zahanbit a nejtěžší parkur s nejlepším umístěním patřil zaslouženě Stanislavě Kopecké s klisnou Heliou ze Stáje Dvořák Čistá. Druhou a třetí příčku obsadil opět Rudolf Doležal s koňmi Lara Croft a Apollo 4 z JK Hřebčín Suchá. 

 

 


    Organizátoři byli velmi spokojeni s hladkým průběhem závodů i s krásnými sportovními zážitky. Děkují všem pomocníkům a především těmto sponzorům, bez jejichž pomoci by nebylo možno závody uspořádat: Habo Litomyšl, Obecní úřad Janov, Lněnička Jan, Restaurace u Kolji,   Germida- jezdecké potřeby, Mauricio jezdecké potřeby, Tiskárna HRG a další. 

Kontakt

Občanské sdružení hiporehabilitace Baneta

oshbaneta@seznam.cz

Sídlo: Zahradní 41, Svitavy, 56802

Provozovna: Stáj Pucher, Janov u Litomyšle 61, 569 55

IČO 27047784

Mgr. Hana Onderková 736/157794

Vyhledávání

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode